12 września, 2017 Posted by Adriana Majdzińska in NEWS, WL4

THOMAS LAMPRECHT

WL4 Przestrzeń Sztuki i Fundacja Wspólnota Gdańska

prezentują:

THOMAS LAMPRECHT

wystawa rysunków - Galeria WL4 - 15 września 2017 godz. 19.04 

instalacja video - Galeria Sala Marcina- 15 września 2017 godz. 19.34 

koncert -  Galeria WL4 - 15 września 2017 godz. 20.04 

wykład -  Galeria WL4 - 17 września 2017 godz. 17.00 

WL4 Przestrzeń Sztuki

ul. Wiosny Ludów 4

Gdańsk

Thomas Lamprecht multimedialny artysta mieszkający na co dzień w La Jolla – dzielnicy San Diego w Kalifornii.

przyjechał specjalnie do Gdańska, by  w galerii WL4 pokazać  swoje prace rysunkowe i video, zaprezentować  swoją muzykę i opowiedzieć o sztuce.

https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Lamprecht

http://art.thomaslamprecht.com  

Thomas Lamprecht zaczął studiować malarstwo w 1969 roku w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych u znanego polskiego malarza Aleksandra Kobzdeja. W 1973 roku wyjechał do Nowego Jorku, gdzie rozpoczął edukację w School of Visual Arts. Tam studiował u takich artystów jak: Joseph Kosuth, Ronald Bladen, Donald Nice, Larra Zox. Naukę kontynuował w Columbia University, Graduate School of the Arts i w 1978 roku uzyskał stopień magistra malarstwa.

Chociaż ukończył Malarstwo jego poszukiwania na polu sztuki od początku były dużo szersze. Pracował w różnych mediach włączając w swoje działania muzykę, inscenizacje teatralne, działania w przestrzeni, film i wideo oraz prace tworzone cyfrowo.

Wielowymiarowość jego sztuki łączyła w sobie również zainteresowanie teorią. Wykładał teorię sztuki i publikował teksty krytyczne.

Jego twórczość była pokazywana w wielu dużych ośrodkach w całej USA i Europie.

Pracował w Parsons School of Design NY, Baruch College of the City University of New York, Savannah School of Art and Design w Savannah, GA, Academy of Art University w San Francisco, Breda School of Art and Design w Holandii.

Od lat zajmuje się również kooperacją sztuki i biznesu. Pracował dla największych firm amerykańskich. W 2009 roku wraz z partnerką Kristina Müller-Eberhard Lamprecht założył firmę twórczą Plume21, LLC. Firma specjalizuje się w brandingu, strategii, projektowaniu i multidyscyplinarnej doradztwie twórczym. Zajmuje się także promowaniem i prezentacją wystaw sztuki, których celem jest pokazanie najwyższej jakości twórczej wizji przez artystów z całego świata we wszystkich mediach.

Click to share thisClick to share this