Listopad 26, 2015 in rzeźba, WL4

Bente Kluge

BENTE KLUGE

Norweska rzeźbiarka urodzona w Kanadzie. W latach 1979-1983 studiowała Kostiumografię na Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Oslo. Studia na wydziale Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku ukończyła w 2000 roku.

    Dyplom uzyskała w pracowni Rzeźby Prof. Edwarda Sitka, specjalizacja Małe Formy w pracowni prowadzonej przez prof. Ludmiłę Ostrogórską. Brała udział w wielu wystawach zarówno w Norwegii jak i Polsce, min.: Hå Gamle Prestegård, Bryne Kunstforening (Norwegia), i Galeria El, Elbląg, BWA Jelenia Góra, BWA Olsztyn (Polska). Brała również udział w plenerach min.: Międzynarodowym Plenerze Rzeźby z Kamieni Kaszubskich, Wdzydze Kiszewskie (2008,2009,) i Międzynarodowym Sympozjum Rzeźby w Drewnie (2014,2015).

        Od kiedy pamiętam jestem kolekcjonerem. Kolekcjonuje wrażenia, wspomnienia, sentencje i mgliste idee. Mój umysł jest stale zaangażowany w kreatywny proces, który czasem materializuje się w postaci moich figuratywnych rzeźb. Trudno jest mi ubrać w słowa znaczenie moich rzeźb, dlatego pozwalam im mówić same za siebie. bentekluge@yahoo.no tel.:502549423  
 
Click to share thisClick to share this