Listopad 26, 2015 in sala prób, teatr, WL4

Teatr Błękitna Sukienka

TEATR BŁĘKITNA SUKIENKA

Powstał w marcu 2011 roku. Jego początki to autorski projekt Rity Jankowskiej Scena Teatralna Kobiet we Wrzeszczu. Finałem pracy kilkunastu kobiet był spektakl Skacz Marysiu, którego premiera odbyła się we wrzeszczańskiej synagodze. On to zapoczątkował proces konstytuowania się niezależnego teatru kobiet. Do września 2015 roku teatr rezydował w Gdańskim Archipelagu na Oruni, gdzie tworzył kolejne spektakle: Powiedz miłość jest prosta /2012/, Keeffe, nie jestem królem /2013-2014/, Podróż do wnętrza pomarańczy /2015/.

Warsztat dramowy, trening aktorski, improwizacja i twórczość dramatyczna Rity Jankowskiej – fuzja tych elementów pozwoliła teatrowi wypracować oryginalny, emocjonalny i symboliczny język teatralny, dzięki któremu wokół Błękitnej Sukienki wytworzyła się pewna społeczność nie tylko widzów, ale przyjaciół, artystów, ludzi mediów, przyczyniających się do rozwoju teatru.

Tworzenie spektakli ma charakter procesu i jest rodzajem pracy laboratoryjnej. Od początku grupa dąży do stworzenia wspólnoty, dla której teatr jest przestrzenią wolności, transgresji oraz społecznego zaangażowania.

ZESPÓŁ

Rita Jankowska   T. 502 481 750

Halszka Gaczoł

Dagmara Lewandowska

Beata Ruszkiewicz

Anna Winnicka

Magda Mucha

www.facebook.com/TeatrBlekitnaSukienka


Click to share thisClick to share this