21 września, 2017 Posted by Adriana Majdzińska in NEWS, WL4

Aleksandra Perzyńska - MIEJSCA/PLACES

WL4 Przestrzeń Sztuki i Fundacja Wspólnota Gdańska

zapraszają na

wystawę Aleksandry Perzyńskiej

MIEJSCA/PLACES

26.09.2017

o godzinie 19.04

Galeria WL4

ul. Wiosny Ludów 4

Gdańsk

Aleksandra Perzyńska 

Artystka sztuk wizualnych, poetka, pisarka urodzona w Gdańsku.  Zajmuje się głównie techniką collage, frottage i malarstwem na papierze. 

Wydarzenie organizowane w ramach Dni Austrii w Trójmieście

Aleksandra Perzyńska

 

Artystka sztuk wizualnych, poetka, pisarka urodzona w Gdańsku.  Zajmuje się głównie techniką collage, frottage i malarstwem na papierze.  W swoich pracach porusza tematy związane z obszarami miasta, ingerencją w naturę, życiem w mieście, problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z pamięcią i specyfiką miejsc. Istnieniem, lub nie istnieniem przypadków. Umiejscowieniem w konkretnym obszarze, mieście czy przestrzeni, takim jak na przykład WL4 Art Space. W centrum tych działań zawsze jest człowiek i jego stany emocjonalnie takie jak cierpienie, lęk, tęsknota czy rozczarowanie. Człowiek poszukujący odpowiedzi na najważniejsze pytania a także szukający swojego miejsca w świecie, wśród innych ludzi czy wreszcie swoich korzeni i domu. Sztuki wizualne często łączy się ze słowem, które pełni ważną rolę, jednak prawie nigdy w sensie dosłownym.

 

Najnowszy projekt: MIEJSCA/PLACES jest dokumentacją wizualną konkretnych miejsc w przestrzeni WL4 tuż po ogłoszeniu końca tej inicjatywy. To swoiste pożegnanie i zachowanie na papierze a przez to w pamięci, fragmentów miejsc, z którymi wiążą się jakieś emocje i konkretne wspomnienia. Ale także pytanie o to, jakie miejsce w świecie zajmuję ja, jako rezydentka tej przestrzeni, artystka, człowiek i kobieta. Collage często przedstawiają gesty. Bardzo duży procent naszego komunikowania się ze światem zewnętrznym to właśnie mowa ciała poprzez gesty. Często są to gesty zrozumiałe tylko dla członków jakiejś grupy czy przestrzeni. Może to być właśnie przestrzeń WL4… ale nie musi.

 

Podczas trwania wystawy będzie można stworzyć swój własny wybrany fragment WL4 w technice frottage  i zabrać kawałek WL4 do domu.

Click to share thisClick to share this