13 maja, 2019 Posted by Adriana Majdzińska in NEWS, WL4

PRZEGLĄD RZEŹBY CERAMICZNEJ Gdańsk 2019

17.05.2019  

godzina 19.00 otwarcie Przeglądu Rzeźby Ceramicznej,

Galeria WL4, II p. 

godzina 19.30 otwarcie indywidualnej wystawy Rytisa Konstantinavičiusa , Galeria ,,Dwa Wyjścia", I p. 

godzina 20.00 otwarcie Rezydencji Fundacji Unikat,

Parter Rzeźbiarski 

18.05.2019  

w godzinach  17-21 - Przegląd Rzeźby Ceramicznej w programie Nocy Muzeów - kuratorskie oprowadzanie po wystawie i pokaz wypału RAKU Gdańskiej Grupy Ceramicznej "Nie/Wypaleni". 

 

WL4 Przestrzeń Sztuki (po przerwie spowodowanej utratą poprzedniej siedziby)  organizuje drugą edycję Przeglądu Rzeźby Ceramicznej. W tym roku zapraszamy do Mlecznego Piotra - klimatycznego budynku przy zabytkowym dźwigu na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej, obecnie Stoczni Cesarskiej.

Ważnym dla nas przesłaniem jest traktowanie ceramiki jako materiału rzeźbiarskiego. Chcemy podważyć schematyczne łączenie ceramiki ze sztuką użytkową, pokazać, że ceramika może być pełnoprawną materią rzeźbiarską na równi z metalem czy drewnem. Zdajmy sobie sprawę, że wielu rzeźbiarzy posługuje się w swojej twórczości ceramiką i chcemy pokazać różnorodność rozwiązań i sposobów użycia tego materiału w formach przestrzennych.

W pierwszej edycji Przeglądu w 2017 roku, wzięło udział 30 artystów.  Dzisiaj nasza przestrzeń wystawowa jest o wiele większa więc zachęcamy do udziału artystów rzeźbiarzy z całej Polski, a w kolejnych edycjach również z zagranicy. Przegląd ma formułę konkursu i zostaną w nim przyznane nagrody. Do Jury zapraszamy uznanych artystów  i kolekcjonerów sztuki. 

Click to share thisClick to share this