Username:

Password:

Forgot Password? / Help

WL4 PRZESTRZEŃ SZTUKI

WL4 to NOWA ARTYSTYCZNA PRZESTRZEŃ w Gdańsku.

WL4 to MIEJSCE SZTUKI powołane z inicjatywy artystów. Powstały tu autorskie pracownie, miejsca prób dla muzyków i grup teatralnych oraz GALERIA WL4, gdzie oprócz wystaw odbywać się będą koncerty i spektakle.

WL4 to GRUPA NIEZALEŻNYCH TWÓRCÓW, dla której nadrzędną wartością jest sztuka.

WL4 to 4 PIĘTRA SZTUKI, gdzie swoje miejsce znalazło ponad 40 malarzy, rzeźbiarzy, grafików i projektantów, fotografów, muzyków, ludzi teatru i poetów. W gronie rezydentów znaleźli się nie tylko artyści rozpoznawalni, ale także ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę twórczą. Różnorodność stanowi siłę tej społeczności.

WL4 to budynek po STAREJ PIEKARNI przy ul. Wiosny Ludów 4 w Gdańsku usytuowany nad samym brzegiem Motławy, pomiędzy gdańskim Starym Miastem a terenami postoczniowymi, tuż przy powstającym Muzeum II Wojny Światowej. Ta szczególna lokalizacja daje możliwość stworzenia ciekawej propozycji zarówno dla licznie pojawiających się tutaj turystów, jak i dla koneserów i miłośników sztuki.  Przestrzeń wokół budynku oraz pas zieleni przy nadmotławskiej promenadzie to doskonałe miejsce do tworzenia plenerowej galerii rzeźb i obiektów, widocznych także dla wpływających do gdańskiej mariny jachtów i statków.

WL4 to PRZESTRZEŃ KULTURY stworzona dla realizacji partnerskich projektów i działań na płaszczyźnie lokalnej i międzynarodowej. Planowane są tu wspólne wystawy, sympozja, warsztaty, koncerty, spektakle, itp.

WL4 to PRZESTRZEŃ OTWARTA na współpracę z instytucjami kulturalnymi, urzędami i samorządami, przedsiębiorcami i mecenasami.

WL4 PRZESTRZEŃ SZTUKI – REZYDENCJA

To miejsce przygotowane na rezydencje artystów oraz grup artystycznych, otwartych na partnerskie działania.