historia WL4

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

10. Magdalena Nowak. Zajac 1

Adriana Majdzińska with his sculpture, ICARUS- wood, light, 2013, Koscierzyna, Poland

Adriana Majdzińska – moja prawda twoja prawda stal, ziemia 2019 fot. Adriana Majdzińska 4

Adriana Majdzińska – REMINISCENCE, kamień, szkło, 160x90x25 cm, 2018 r. Imatra, Finlandia….

Rozbitkowie ..fot. Kuba Karłowski

Adriana Majdzińska – Relikwiarze, drewno, szkło , światło, fot. Ewa Topolan 2011

Szaty .fot. Łukasz Głowala

szaty , fot. Leonora Borkowaka

Szaty fot. Łukasz Głowala

Izabela Borkowska

Adriana Majdzińska – AKWEDUKT 1, 2018r, drewno, szkło, 300x400x40cm, Szumiłowo, Polska małe

Izabela Borkowska

03. Magdalena Nowak

Izabela Borkowska

11. M.Nowak Barwny chodnik

Anna Gross

Anna Gross

portret_tg_01

Anna Gross

Anna Malicka – Zamorska (2)

05. Magdalena Nowak Autoportret camera obscura2

WL4 to grupa niezależnych twórców niezwiązana z żadną instytucją, dla której nadrzędną wartością jest sztuka. W naszym gronie są artyści dojrzali i dopiero rozpoczynający drogę twórczą działający w różnych obszarach sztuki. Nasza różnorodność stanowi naszą siłę.
WL4 to 14 rezydentów malarzy i rzeźbiarzy, grafików i fotografów, ludzi promujących sztukę i działających w jej różnorodnych obszarach.
WL4 to budynek Mlecznego Piotra na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Nasza szczególna lokalizacja na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej przy naturalnym szlaku spacerowym od Starego Miasta do ECS daje nam możliwość stworzenia ciekawej propozycji zarówno dla turystów jak i koneserów sztuki. Przestrzeń, jaką dysponujemy oraz pas zieleni tuż przy nowej promenadzie Motławy dają nam szansę do stworzenia plenerowej galerii rzeźb i obiektów widocznych również dla wpływających do gdańskiej mariny jachtów i statków.
WL4 to Przestrzeń Kultury stworzona dla realizacji partnerskich projektów i działań na płaszczyźnie lokalnej i międzynarodowej. Planujemy organizować wspólne wystawy, sympozja, warsztaty, koncerty, spektakle, itp.
WL4 to Przestrzeń Otwarta na współpracę z przedsiębiorcami i mecenasami, instytucjami kulturalnymi, urzędami i samorządami projektach indywidualnych i grupowych.
WL4 PRZESTRZEŃ SZTUKI – REZYDENCJA
Zapraszamy rezydentów do tworzonego przez nas miejsca, mając nadzieję, że będzie to ciekawa propozycja dla artystów i grup artystycznych chcących nawiązać współpracę.