historia WL4

WL4 to grupa niezależnych twórców niezwiązana z żadną instytucją, dla której nadrzędną wartością jest sztuka. W naszym gronie są artyści dojrzali i dopiero rozpoczynający drogę twórczą działający w różnych obszarach sztuki. Nasza różnorodność stanowi naszą siłę.
WL4 to 14 rezydentów malarzy i rzeźbiarzy, grafików i fotografów, ludzi promujących sztukę i działających w jej różnorodnych obszarach.
WL4 to budynek Mlecznego Piotra na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Nasza szczególna lokalizacja na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej przy naturalnym szlaku spacerowym od Starego Miasta do ECS daje nam możliwość stworzenia ciekawej propozycji zarówno dla turystów jak i koneserów sztuki. Przestrzeń, jaką dysponujemy oraz pas zieleni tuż przy nowej promenadzie Motławy dają nam szansę do stworzenia plenerowej galerii rzeźb i obiektów widocznych również dla wpływających do gdańskiej mariny jachtów i statków.
WL4 to Przestrzeń Kultury stworzona dla realizacji partnerskich projektów i działań na płaszczyźnie lokalnej i międzynarodowej. Planujemy organizować wspólne wystawy, sympozja, warsztaty, koncerty, spektakle, itp.
WL4 to Przestrzeń Otwarta na współpracę z przedsiębiorcami i mecenasami, instytucjami kulturalnymi, urzędami i samorządami projektach indywidualnych i grupowych.
WL4 PRZESTRZEŃ SZTUKI – REZYDENCJA
Zapraszamy rezydentów do tworzonego przez nas miejsca, mając nadzieję, że będzie to ciekawa propozycja dla artystów i grup artystycznych chcących nawiązać współpracę.